Αξιολόγηση Β τριμήνου

Αγαπητοί γονείς σας προσκαλούμε στις 19/3/2018  ημέρα Δευτέρα και ώρα 13.15 στο σχολείο στα τμήματα που φοιτούν τα παιδιά σας για να παραλάβετε τους ελέγχους του B τριμ. σύμφωνα με το ΠΔ 79/2017, μετά την απόφαση υπ. αρ. 14/27-2-2018 του Συλλόγου Διδασκόντων.

Υπενθυμίζουμε ότι οι Α και Β τάξεις δεν παραλαμβάνουν ελέγχους, αλλά γίνεται προφορική παιδαγωγική ενημέρωση από τους υπεύθυνους εκπ/κούς στους γονείς.

Το ολοήμερο σχολείο λειτουργεί κανονικά εκείνη την ημέρα  για αυτό παρακαλούνται οι γονείς που θα παραλαμβάνουν τους ελέγχους ή θα ενημερώνονται από τους εκπ/κούς να έχουν δίπλα τους τους/τις μαθητές/τριες που δε φοιτούν στο ολοήμερο σχολείο.

Οι υπεύθυνοι εκπ/κοί για το ολοήμερο σχολείο έχουν υπ’ ευθύνη τους μόνο τους/τις μαθητές/τριες του ολοημέρου.

Ακόμη η 2η διδακτική ώρα του ολοημέρου ξεκινά στις 14.10 γι’ αυτό και οι 6 αίθουσες που χρησιμοποιεί πρέπει να είναι ελεύθερες για τους μαθητές του.

Παιδαγωγική ενημέρωση για γνώσεις, δεξιότητες και συμπεριφορές μαθητών/τριών στις τάξεις Γ,Δ, Ε και Στ την ημέρα επίδοσης των ελέγχων δεν πραγματοποιείται. Υπάρχει πίνακας με ώρες και ημέρες που οι γονείς μπορούν να επισκέπτονται τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για παιδαγωγική ενημέρωση των τέκνων τους.

Ο Δ/ντής